Trafikte Her Yıl Daha İyiye

Malatya Valisi Aydın Baruş, Trafik Haftası olması dolayısıyla, yıl boyunca gayret gösteren, her türlü koşulda başarılı işlere imza atan trafik görevlilerini ödüllendirdi.

PAYLAŞ

Vali Aydın Baruş, Trafik Haftası olması dolayısıyla, yıl boyunca gayret gösteren, her türlü koşulda başarılı işlere imza atan trafik görevlilerini ödüllendirdi.
“Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda” ve “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” sloganlarının etkin bir şekilde sürücüler başta olmak üzere tüm vatandaşlara iletilmesi ve şehir içindeki yahut şehirlerarası karayolundaki vazifelerinde muvaffakiyet göstererek görevini başarı ile sürdüren;
3 Emniyet Trafik görevlisi (Komiser Yardımcısı Fatih Kılıç, Polis Memuru İsmail Özdemir, Polis Memuru Hayrettin Doğan) ve 
3 Jandarma Trafik görevlisi (J.Asb.Kd.Başçavuş Halis Çinçik, J.Asb.Kd.Başçavuş Hakan Metin, Uzm. Jand. Çvş. Tahsin Cinkara) Başarı Belgesi almaya hak kazandı.
Vali Aydın Baruş yapmış olduğu açıklama da: “Korona virüs nedeniyle birçok sosyal etkinliği iptal etmek zorunda kaldık. Yine de elimizden geldiğince karayolu güvenliği noktasında asgari düzeyde vatandaşlarımızın dikkatini çekmemiz gerekiyor. Bu etkinlikler çerçevesinde ilimizde trafik güvenliğini sağlamada, trafik kazalarının önlenmesinde yoğun çalışmalarıyla çok önemli katkıları olan Jandarma ve Emniyet personelimizi başarı belgeleri ile ödüllendireceğiz. Jandarma ve Emniyet personelimize, karayolu güvenliğini sağlama noktasında göstermiş oldukları üstün gayret ve çabadan ötürü teşekkür ediyorum. İçişleri Bakanımızın talimatları doğrultusunda ülke genelinde uygulanan sıkı trafik tedbirler neticesinde ölü ve yaralı kaza oranı oldukça düştü. Fakat her yıl binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yaralandığını düşünürsek alınan tedbirlerin ne kadar hassas ve üzerinde durmamız gereken bir konu olduğunu gösteriyor. Buradan tüm sürücülerimize sağlıklı yolculuklar temenni ediyorum ve Trafik Haftamız Kutlu Olsun diyorum” diyerek sözlerini tamamladı. 
Valilik 2 Nolu Toplantı Salonundaki etkinliğe İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ile İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren de katıldı. 
 

Bülten

Battalgazihaber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN