Milli Beka Hareketi Kadın Kolları Diyarbakır’da

Uzun süredir Diyarbakır’da HDP binasının önünde onur mücadelesi veren annelere destek çığ gibi büyüyor.

Milli Beka Hareketi Kadın Kolları Diyarbakır'da
Gündem
Uzun süredir Diyarbakır’da HDP binasının önünde onur mücadelesi veren annelere destek çığ gibi büyüyor.

Haber Editörü: Battalgazihaber

Uzun süredir Diyarbakır’da HDP binasının önünde onur mücadelesi veren annelere destek çığ gibi büyüyor. 
Malatya Sivil Toplum Platformu, Malatya’daki STK kadın kollarının bir araya geldiği bir heyetle Diyarbakır’a giderek, çocuklarını terör örgütünün elinden almaya çalışan annelere destek olup, yanlarında olduklarını ifade ettiler.
İlk günden beri terörle mücadelede her zaman devletin ve terör mağdurlarının yanında Milli Beka Hareketi de bu organizasyonda yerini aldı. Milli Beka Hareketi Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Aygül Koçak ve Malatya İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Dilek Solmazgül yapılan organizasyonda teşkilatı temsilen Diyarbakır’a gitti. Başkan Koçak, organizasyonun son derece verimli ve yerinde olduğunu belirterek “ Milli Beka Hareketi olarak her zaman terör mağdurlarının yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yurt çapında ve Yurt dışında yer alan bütün teşkilatlarımız var gücüyle bu mücadeleye tam destek vermektedir. Ülkemiz içeride ve dışarıda terör unsurlarıyla mücadele ederken, bizim de var gücümüzle devletimizin yanında olmamız gerekiyor” diyerek teşkilat olarak her zaman üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. 
Diyarbakır’da bir annemizin başlattığı bu onurlu mücadele her geçen gün daha da anlam kazanıyor. Annelerimiz evlatları için neler yapabileceklerini ortaya koymuşlardır diyen Başkan Koçak “ hepimiz anneyiz ya da anne adayıyız. Bu çocuklar bizim, terör örgütlerinin çocuklarımızın yakasından ellerini çekmeleri için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Devletimiz güçlüdür, her zaman dik durmasını bilen, bu ülkede kaos çıkararak bundan farklı rant elde etmeye çalışanlara asla geçit vermeyen çelikten bir irade şu anda görev başında ve bizler Milli Beka Hareketi olarak bu çelikten iradenin emrindeyiz. Dağa götürülen çocuklar asla korkmasınlar, gelip devlete teslim olsunlar. Terör örgütlerinin maşası olmasınlar “ dedi
 

Haber Merkezi Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN