Hayatı Paylaşınca Aramızda Hiçbir Engel Yok

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'dan Engelliler Haftası Mesajı

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle yayımladığı mesajında; “Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevi olduğu gibi vazgeçilmez toplumsal sorumluluğumuzdur.” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Engelliler Haftasının toplumda farkındalık yaratmak adına önemli olduğunu ifade ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır.
Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, yaşam kalitelerini yükseltmek hepimizin görevidir
Engellerine rağmen hayata tutunmaya çalışan ve onurlu bir şekilde yaşamak amacıyla hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız, toplum için önemli bir güç kaynağıdır. 
Toplum olarak onlara sahip çıkılması, olası olumsuzluklardan tüm engellileri koruma ve onlara insanca yaşam alanı sağlamak amacıyla güç birliği ve gönül birliği yapılması en büyük amacımızdır. 
Engelliler Haftası münasebetiyle farkındalıklarımızın ve saygımızın artmasını dileyerek, özel gereksinimli bireylerimizin sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyor, onlara ve fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.” dedi.

Bülten

Battalgazihaber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN