Malatya

Malatya Haberleri

İleri Seviye Arama Kurtarma Eğitimi Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafındanMalatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gönüllülük esasına göre oluşturulan (AKUT) arama kurtarma ekibine ileri seviye arama kurtarma eğitimi verildi.

Duman:İnanılmaz Hizmetler Yapılıyor

Akçadağ İlçesi Gürkaynak Mahalle Muhtarı İbrahim Duman, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan, geçen seneden bu yana alt ve üstyapı anlamında mahallemize inanılmaz hizmetler yapıyor.

Malatya’da Entegre Kentsel Su Yönetimi Çalıştayı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında ‘Seçili Büyükşehir Belediyelerinde Entegre Kentsel Su Yönetimi Planı Hazırlanması’na dairçalıştayMalatya’da gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Sertifikalı Kurban Kesim Kursu Düzenliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi, büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu düzenleniyor.

Başkan Güder: “Ulaşım Yatırımlarındaki Hedefimize Kararlılıkla Yürüyoruz”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kernek Mahallesindeki 11 sokakta devam eden 3.5 milyon liralık ulaşım yatırımlarını yerinde inceledi.

Vali Şahin, SYDV Sosyal Mağazada İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Hulusi Şahin, Hasan Varol Mahallesinde yer alan Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yararlanabileceği Sosyal Mağazada incelemelerde bulundu.

Genel Müdürü Mert, Ayvalı’da Hiçbir Sorun Bırakmayacağız

Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi’ni ziyaret eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Darende İlçesi’ne ve mahallelerine ayrı bir önem veriyoruz.

Yaz Dönemi İlaçlama Çalışmalarına Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından kış ve bahar aylarında devam edilen ilaçlama çalışmalarına yaz aylarının gelmesiyle birlikte hız verildi.

Battalgazi’de 10 Bin Öğrenciye Geri Dönüşüm Eğitimi Verildi

Battalgazi Belediyesi tarafından çocuklara erken yaşlarda geri dönüşüm ve çevre bilinci kazandırılması amacıyla başlatılan Temiz Çevre ve Atık Eğitimi Projesi kapsamında toplam 10 bin öğrenciye oyunlarla geri dönüşüm eğitimi verildi.

Başkan Güder: Göz Aydınlığı Yavrularımızı Tebrik Ediyorum

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Fahri Kığılı Vakfı Mustafa Orhanoğlu 4-6 yaş Kur’an kursu eğitimlerinin ardından Kur’an-ı Kerime geçen 45 minik öğrenci için düzenlenen törene katıldı.

Maski’den Su Kesintisi Uyarısı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi İlçesi’ne bağlı 9 mahallede planlı su kesintisinin yaşanacağını bildirdi.

Battalgazi Belediyesi’nden Dijitalleşmede Dev Adım

Dijitalleşmeye yönelik atılımlarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediyesi, yetki ve sorumluluk alanında bulunan işyerlerinde hayata geçirdiği “Dijital Ruhsat Denetim Sistemi” ile ilçede dijital bir dönemin startını daha verdi.

Sebze Fideleri Çiftçilerle Buluştu

Akçadağ Beledyesi ilçemiz genelinde Yerli üretimi artırmak ve İlçe ekonomisini canlandırmak amacıyla kırsal kalkınma hamlesi kapsamında yerli üreticilere sebze fidesi desteği sağladı.

Minik Öğrenciler, Maski’de Hem Eğlendi Hem Öğrendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, suyun önemini ve su tasarrufunu gelecek nesillere anlatmak için sosyal sorumluluk etkinliklerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ve Google iş birliği ile gerçekleştirilen “Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor” Projesi’nin Malatya’da tanıtımı yapıldı.

Battalgazi’deki Demirci Sokak Sıcak Asfalta Kavuştu

Battalgazi’nin dört bir yanında ulaşım yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri çalışmalarla Meydanbaşı Mahallesi’ndeki Demirci Sokağı ilk kez sıcak asfalt ile buluşturdu.

500 Bin Adet Sebze Fidesi Üreticilere Teslim Edildi

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından temin edilen 500 bin adet yerli hibrit sebze fidesi çiftçilere dağıtıldı.

Mert, Darende’nin İçme Suyu Depolarını Scada Sistemi İle Kontrol Edeceğiz

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Darende İlçesi’nin içme suyu ihtiyacı sondajlar ile karşılanıyordu.

Başkan Güder: Senede Bir Gün Değil Her Gün Yanlarındayız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Malatya hizmet veren Akşemseddin İşitme Engelliler Okulu’ndaki öğrenci ve öğretmenlerini konuk ederek, bu özel haftalarını kutladı.

Toplam 1047 haber.