Eğitim

Eğitim Haberleri

Başkan Şengönül: YKS Sınavına Girecek Tüm Kardeşlerime Başarılar Diliyorum

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, 18 Haziran’da YKS Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar dilediği bir basın açıklaması yaptı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden Ücretsiz Eğitim Desteği

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Merkezlerinin (MABEM) etüt ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmak isteyen 4. 5. 6. ve 7.sınıf öğrencileri için seçme sınavı yapılacak.

Vali Baruş Yapımı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Aydın Baruş, 24 Ocak depreminin ardından zarar gören okulları yeniden eğitim hayatına kazandırmak amacıyla yapımı devam eden okul inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Başkan Güder, Her Daim Gençlerimizin Yanındayız

Gençlerle Sınav Maratonu projesi ile üniversite hayali kuran öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına büyük katkı sunan Battalgazi Belediyesi, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 4 bin 105 öğrenciye ücretsiz Deneme Seti dağıtımını tamamladı.

Battalgazi Belediyesi’nden Öğrencilere Anlamlı Eğitim Gezisi

Battalgazi Belediyesi tarafından 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen eğitime katılan Battalgazi’deki Türkiye’nin aydınlık yarınları, 3D yazılım başta olmak üzere çeşitli eğitimlerden geçti.

44 Öğrenci Gençlik Kampına Katılmak İçin Çanakkale’ye Uğurlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesi semt konaklarında eğitim gören 44 öğrenci, Çanakkale Eceabat Milli Mücadele Gençlik Kampı’na katılmak için Çanakkale’ye uğurlandı.

Battalgazi’deki Öğrencilere Eğitim Desteği Sürüyor

Battalgazi’deki eğitim kalitesini arttırmak ve öğrencilerin derslerine kaynak oluşturmak amacıyla Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Küçük Adımlar Büyük Yarınlar’ projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine soru bankası eğitim seti dağıtımları devam ediyor.

Üniversite Öğrencileri Sordu, Başkan Güder Cevapladı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi bünyesinde düzenlenen söyleşi programında öğrencilerle buluştu.

Malatya TSO’da eğitim sektörünün sorunları masaya yatırıldı

TOBB’da düzenlenecek 'Eğitim Sektör Buluşmaları ve Çalıştayı'nda sunulmak üzere hazırlanacak dosya için Malatya TSO’da eğitim sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

Başkan Güder’den Eğitime Hep Destek, Tam Destek

Geleceğin teminatı çocuklara ve eğitime büyük önem veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları ile ilçedeki eğitimin kalitesini arttırmak ve öğrencilerin derslerine kaynak oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ‘Küçük Adımlar Büyük Yatırımlar’ projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine soru bankası eğitim seti dağıtımı başladı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Toplantısı Düzenlendi

Kongre ve Kültür Merkezinde Vali Aydın Baruş başkanlığında 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Toplantısı Düzenlendi

Karne Hediyeleri Ülkü Ocaklarından

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, yarıyıl tatilinde takdir ve teşekkür alan öğrencilere müjde verdi.

AGD’de Seminerler Devam Ediyor...

Anadolu Gençlik Derneği (AGD ) Uzaktan Eğitim Süreçleri toplumsal eğitim amaçlayan seminerlerinin 5. si “Sosyal Bilimlerde Yayın Süreci” başlıklı semineri 15/01/2022 tarih ve Saat 20:30 da başlayan seminer yüksek bir katılımcı ile katılımcıların sorularıyla da zihinlerin netleştiği seminer memnuniyet yarattı.

Ülkü Ocakları’ndan Türkiye’nin En Büyük Çevrimiçi Deneme Sınavı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından BİLGİOCAK’TA eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilen Türkiye Geneli Ödüllü Çevrimiçi 8. Sınıflar LGS deneme sınavı yüksek bir katlımla gerçekleşti.

Ülkü Ocaklarından Türkiye'nin en geniş katılımlı LGS Çevrimiçi Sınav

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı resmi sosyal medya hesabından ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak ödüllü Çevrimiçi LGS Deneme Sınavı yapılacağını duyurdu.

Hocam, Efsane Bir Duygu Yaşattığınız İçin Sağ Olun

Çanakkale İlimiz Biga Ortaokulu Bilim Uygulamaları dersinde 7/F Sınıf Öğretmenleri Elif BEYAZ rehberliğinde Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmayla fark yarattılar.

Udh’den Kur’an Kursu’na Gelen Çocuklara Okul Harçlığı

Uluslararası Diriliş Hareketi (UDH) Genelbaşkanı Mehmet Zafer ,Kur’an Kurslarına karşı yapılan saldırıya karşı olduklarını ve ilk öğretim çocuklarının Kur’an-ı Kerim’i öğrenmelerini teşvik etmek maksadıyla hastasonu açacakları kurslara katılan çocukların okul harçlıklarını karşılayacaklarını açıkladı.

Kütüphanesiz Okul Kalmasın Kampanyasıyla Türkiyem Ortaokulunda Kütüphane Açıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında,Türkiyem Ortaokulunda yapılan kütüphanenin açılış törenine katıldı.

Toplam 76 haber.