Et ve Süt Üreticilerine Destek Sağlanmalı

Milli Beka Hareketi D. Anadolu bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer,"Et ve Süt Üreticilerine Destek Sağlanmalı" dedi

Et ve Süt Üreticilerine Destek Sağlanmalı
Gündem
Milli Beka Hareketi D. Anadolu bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer,"Et ve Süt Üreticilerine Destek Sağlanmalı" dedi

Haber Editörü: Battalgazihaber

Maliyetinin altında ürün satışı üreticilerimizi zor duruma düşürüyor diyen Milli Beka Hareketi D. Anadolu bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer, Tarım Bakanlığı’nın gerekli incelemeleri yapıp, duruma mutlaka müdahale etmesi gerekiyor dedi.
Sürekli gelen zamlar sonucu, saman ve yem fiyatlarındaki artışların et ve süt üreticilerini zor durumda bıraktığını belirten Başkan Zafer yaptığı açıklamada ,üreticilerin mutlaka korunması gerektiğini söyledi.
Zafer yaptığı açıklamada “ ülkemiz son dönemlerde zor süreçler yaşıyor, bunun farkındayız.  Hayvan üreticileri “ halk olarak bu zor şartlarda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz ancak gelinen noktada şartlar bir an önce  gerekli tedbirlerin alınmasını gerektiriyor “diyen et ve süt üreticilerinin sesine kulak vermek durumundayız. Saman ve Yem fiyatları artarken, üreticinin maliyetinin altında ellerindeki ürünü satmak zorunda kalması gerçekten çok vahim. Elde ettiğimiz bilgiler durumun vahametini gözler önüne seriyor. Sütün maliyeti yaklaşık 2.400 , satışı , 1.800 , etin maliyeti 35 ,00 lira , satışı ,30.00 lira. Üreticiden düşük fiyata alınan et ve süt, tüketiciye daha farklı fiyata ulaşıyor. Sürekli zarar eden üretici ayakta duramaz konuma geldi. Tarım Bakanlığının bu duruma bir an önce el atmasını ve zor durumunda olan et ve süt üreticilerine yardımcı olmasını ümit ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN