Ali Zafer Wushu Avrupa Şampiyonu Oldu!

Antalya'da yapılan Wushu Ashihara Karate Avrupa Şampiyonasında 75 kg da Türkiye'yi temsil eden milli sporcumuz Ali Zafer Avrupa 2.si oldu.

PAYLAŞ

Antalya’da yapılan Wushu Ashihara Karate Avrupa  Şampiyonasında 75 kg da Türkiye’yi temsil eden milli sporcumuz  Ali Zafer Avrupa 2.si oldu.
Antalya’da  gerçekleştirilen Wushu  Ashihara Karate Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Ali Zafer finalde eşleştiği takım arkadışına bıraktığı 1.lik kürsüsünün ardından 2.ci olup bayrağımızı onurla dalgalandırmışlardır.
Milli sporcumuz Ali Zafer yaptığı açıklamada”uzun ve yorucu bir süreçten geçtikten sonra  bana milli formayla bu şampiyonada derece yapmayı nasip eden Allah’a şükürler olsun.Malatya’da Zafer spor Kulübü’nde kendi imkanlarımızla hazırlanıp yine tamamen kendi imkanlarımızla katıldığımız bu şampiyonada ülkemizi başarıyla temsil ettik.Sporcu olmak ve müsabakalara hazırlanmak gerçekten hem manen hem de madden çok zor.Biz bu zorluklara rağmen Avrupa arenasında bayrağımızı gururla dalgalandırdık.
Önümüzdeki mart ayında İstanbul’da yapılacak olan Wushu Kyokushin Avrupa Şampiyanasında da ben ve Murat Tan ülkemizi temsil edeceğiz.Destek her zaman önemli,umarım bu süreçte Malatya bizden desteğini  esirgemez.Ayrıca bu süreçte antrenörlüğümü yapan ve her konuda bana destek veren değerli hocam Murat Tan ve beni destekleyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.”dedi.

Haber Merkezi

Battalgazihaber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN